Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10177402



*

nr 1017 7402


ETCHING

Runo Andersson, (1906-1981), 20/50, signed. -48, 'Nakna Träd', subject: 20x27,


Runo Andersson, (1906-1981), 20/50, signerad. -48, 'Nakna Träd', motivet: 20x27


Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday February 8 2016
at 20:01:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/2 08:59:33 1      100 kr
7/2 12:32:05 2      Vinnande bud
8/2 19:46:17 3      200 kr
8/2 19:46:17 2      250 kr (Robot)
8/2 19:56:15 3      300 kr
8/2 19:56:15 2      (budbetjänt)
8/2 20:00:21 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik runo andersson
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr